Manager ds. Podatków / Tax Manager (m/k)

Imar Service Group (nr rej. agencji zatrudnienia: 114) - od 1997 roku specjalizujemy się w usługach pracy tymczasowej, rekrutacji stałej, outsourcingu oraz payrollu. W naszej codziennej pracy stawiamy na otwartą komunikację, profesjonalną obsługę Klientów i Kandydatów oraz doradzanie najlepszych rozwiązań dopasowanych do potrzeb naszych kontrahentów.
Dla naszego Klienta, międzynarodowej grupy kapitałowej, poszukujemy Kandydatów zainteresowanych objęciem stanowiska:Oczekiwania:
Wykształcenie wyższe (preferowane kierunki: rachunkowość, finanse, ekonomia, prawo),
5- 8 lat doświadczenia zawodowego w obszarze podatków,
Uprawnienia doradcy podatkowego,
Praktyczna wiedza i doświadczenie w zakresie stosowania przepisów podatkowych,
Bardzo dobra znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie,
Umiejętność analitycznego i strategicznego myślenia,
Wysoko rozwinięte umiejętności komunikacyjne,
Umiejętność dzielenia się wiedzą,
Zdolność planowania i organizowania pracy własnej,
Elastyczność w działaniu i zdolność pracy w warunkach stresu,
Umiejętność budowania partnerskich relacji.
Oferujemy:
Pracę w dynamicznej międzynarodowej organizacji,
Możliwość rozwoju i zdobycia doświadczenia w dużej grupie kapitałowej,
Elastyczne godziny pracy,
Opiekę medyczną.
Zakres obowiązków:
Kompleksowe zarządzanie sprawozdawczością podatkową,
Przygotowywanie opinii podatkowych oraz wyjaśnianie zagadnień z zakresu podatków korporacyjnych,
Kontrola kwalifikacji prawidłowości zdarzeń gospodarczych oraz dokumentacji pod kątem prawidłowości rozliczeń podatkowych,
Weryfikacja sporządzanych deklaracji podatkowych, w szczególności: VAT, PIT, CIT, podatek u źródła, PCC,
Dbanie o zapewnienie poprawności księgowania dokumentów pod kątem podatkowym,
Przygotowywanie danych do sprawozdawczości wewnętrznej i zewnętrznej, a także dokonywanie podatkowych rozliczeń transakcji międzynarodowych,
Doradztwo podatkowe w zakresie optymalizacji podatkowej projektów/inwestycji firmy,
Doradztwo w zakresie międzynarodowego prawa podatkowego,
Zarządzanie polityką cen transferowych w grupie, weryfikacja transakcji pod kątem cen transferowych, przygotowanie dokumentacji cen transferowych,
Opracowywanie procedur podatkowych i ich wdrażanie w grupie.

lokalizacja: Warszawa