Starszy/a Księgowy/a

Poszukujemy Kandydata do pracy na stanowisku:Wymagania:
Wykształcenie wyższe z finansów i rachunkowości lub ekonomii,
Przynajmniej 7 letnie doświadczenie w księgowości (w tym min. 3 lata na samodzielnym/podobnym stanowisku),
Znajomość międzynarodowych standardów rachunkowości,
Znajomość języka angielskiego co najmniej na poziomie średniozaawansowanym,
Gotowość i otwartość na zmiany.
Oferujemy:
Wsparcie dalszego rozwoju zawodowego,
Pracę pełną wyzwań w międzynarodowym środowisku,
Elastyczne podejście do formy i warunków zatrudnienia (do uzgodnienia).
Osoby spełniające podane wymagania prosimy o przesłanie swojej aplikacji poprzez formularz aplikacyjny.
Więcej ogłoszeń na stronie www.hrsigma.pl
Prosimy o umieszczenie w składanej aplikacji (podaniu) o pracę klauzuli o następującej treści:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zawartych w niniejszym dokumencie do realizacji procesu rekrutacji zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 roku o ochronie danych osobowych (Dz. Ustaw z 2018, poz. 1000) oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).Miejsce pracy: Żywiec
Zadania:
Nadzór nad księgowaniem dokumentów,
Współudział w prowadzenie księgowości dla spółek grupy zgodnie z obowiązującymi przepisami ustawy o rachunkowości i przepisami prawa podatkowego,
Aktywny udział w sporządzaniu sprawozdań finansowych,
Sprawozdawczość do GUS, US, NBP oraz innych podmiotów zewnętrznych,
Prowadzenie bieżącej kontroli i analizy kont rozrachunkowych,
Prowadzenie ewidencji środków trwałych (w tym zadania związane z inwentaryzacją),
Bieżąca analiza i wdrażanie przepisów podatkowych,
Współudział w prowadzeniu projektów wewnętrznych mających na cele usprawnienie procesów i procedur wewnątrz działu księgowości,
Wsparcie dla obiegu dokumentów księgowych, uzgadnianie sald księgowych,
Pozyskiwanie danych z różnych obszarów przedsiębiorstwa oraz bliska współpraca z innymi działami (HR, kontroling etc.).

lokalizacja: Żywiec