BI/SQL Developer

ESKOM to firma stworzona i kreowana przez wyjątkowych ludzi, którzy zawsze wytrwale dążą do wyznaczonego celu. Od 17 lat świadczymy profesjonalne usługi informatyczne (outsourcing IT), wdrażamy dedykowane rozwiązania informatyczne z zakresu infrastruktury i bezpieczeństwa IT.ESKOM ma status partnerski HPE, jest Złotym Partnerem Microsoft oraz pracuje na rozwiązaniach oferowanych przez Red Hat, czego potwierdzeniem jest status Red Hat Premier Business Partner. Wdrożyliśmy i przestrzegamy procedur, posiadamy również certyfikaty Zintegrowanego Systemu Zarządzania Jakością i Bezpieczeństwem Informacji wg norm PN-EN ISO 9001:2015, ISO/IEC 27001:2013.
Wraz z rozwojem zespołu szukamy osoby na stanowisko BI/SQL Developer.Wymagania:
Doświadczenie w obszarze programowania SQL/BI,
Wykształcenie informatyczne,
Umiejętność pisania zapytań SQL do analizy danych i procedur składowanych (mile widziany T-SQL),
Umiejętność pracy z bazami danych Microsoft SQL Server,
Wiedza nt. budowania zoptymalizowanych struktur danych,
Zaawansowana umiejętność korzystania z Excela do modelowania i analizy danych biznesowych,
Umiejętność budowy raportów w SSRS (Reporting Services),
Podstawowa umiejętność budowy raportów w jednym z systemów BI (mile widziany Qlik lub PowerBI),
Podstawowa znajomość mechanizmów hurtowni danych,
Podstawowa wiedza dotycząca pisania makr VBA (Visual Basic for Applications),
Umiejętność pracy w zespole i komunikatywność
Odpowiedzialność za powierzone zadania.
Oferujemy:
Długoterminową współpracę,
Elastyczne formy współpracy: umowa o pracę, B2B, umowa zlecenie,
Możliwość pracy w formie zdalnej lub w biurze w Kielcach,
Możliwość certyfikacji w ramach partnerstw technologicznych.
Zadania:
Przygotowywanie raportów obejmujących wszystkie działy przedsiębiorstwa w środowisku SQL Server Reporting Services, Microsoft Power BI oraz Microsoft Excel,
Przygotowywanie zapytań analitycznych w języku T-SQL do celów analiz i raportowania,
Utrzymywanie raportów stworzonych przez Dział Informatyki w środowiskach SSRS, Power BI oraz MS Excel,
Administrowanie usługą Microsoft Power BI: monitorowanie użycia, przyznawanie uprawnień, porządkowanie raportów oraz monitorowanie procesu odświeżania danych
Tworzenie aplikacji w Microsoft Excel z użyciem makr języka Visual Basic for Applications oraz zapytań SQL,
Tworzenie struktur danych do celów raportowych (pośrednia warstwa danych),
Tworzenie dokumentacji projektowej w obszarze rozwijania BI w przedsiębiorstwie,
Wsparcie merytoryczne dotyczące usługi Power BI, SSRS, Excel oraz struktur danych używanych i projektowanych w przedsiębiorstwie.

lokalizacja: Kielce